Blisko 30 lat temu, gdy Polska zaczęła powoli wychodzić z letargu komuny, w naszych telewizjach zadebiutowała najpopularniejsza opera mydlana ze Stanów Zjednoczonych. „Dynastia”, bo to właśnie o tym serialu mowa, przyciągała przed telewizory całe rzesze ludzi, pustoszały podwórka, wszyscy z wypiekami na twarzy śledzili losy Carringtonów oraz Colbych. Skomplikowana i pełna zaskakujących zwrotów akcji fabuła to jedno, a cała oprawa estetyczna to drugie. Nie da się ukryć, że „Dynastia” oglądana była także dlatego, by zobaczyć jak naprawdę ubierają się ludzie na Zachodzie i jakimi warunkami i prawami rządzi się tamtejsza moda, posunięta jednak znacznie dalej, niż styl mieszkańców z krajów, gdzie gust miał zacząć się dopiero kształtować. Panie przed telewizorami chętnie komentowały zestawienia odzieżowe poszczególnych bohaterek, zwracając tym samym baczną uwagę na szczegóły w postaci chociażby butów czy innych dodatków. Dziś kupić można z łatwością buty online w takich samych fasonach, jak te prezentowane na ekranie wiele lat temu. Ale wtedy nie były one tak łatwo dostępne na kieszeń statystycznej Polki. 

Aktorki inspiracjami do zmian!

Przez serial „Dynastia” przewinęło się wiele gwiazd, które przez lata całe stanowiły inspiracje dla kobiet na całym świecie. Produkcja telewizyjna stała się więc wręcz sposobem udzielania korepetycji co do budowania w sobie klasy oraz elegancji. Dotyczyło to nie tylko ciuchów, ale także fryzur oraz dekoracji wnętrz. Wszystkie te elementy przedstawiane na ekranach kolorowych telewizorów sprawiły, że na całość patrzyło się jak na bajkę. A która kobieta nie lubi poczuć się jak księżniczka? Elegancji Polki uczyły się od m. in.:

– Joan Collins

– Lindy Evans

– Heather Locklear

– Stephanie Beacham

– Pameli Sue Martin

– Pameli Bellwood

– Ali McGraw

– Emmy Samms

Zachwycające stylizacje na każdą okazję!

W serialu „Dynastia” roiło się od scen przyjęć i szeroko rozbudowanych party, gdzie Panie kroczyły w pięknych, długich sukniach wieczorowych, a Panowie obowiązkowo w smokingach. Do długich i obcisłych sukien, nierzadko z pokaźnie odsłoniętymi plecami styliści dobierali aktorkom wysokie buty na obcasach. Dzięki temu taka gwiazda prezentowała się w świetle kamer znacznie dostojniej i poważniej. U Panów natomiast zawsze można było zauważyć nienagannie wypastowane lakierki, choć z drugiej strony, liczne sceny sportowe, np. na kortach tenisowych, ukazywały lśniąco białe adidasy w połączeniu z białymi skarpetkami frotte. Oczywiście, do tego koniecznie klasyczna koszulka polo z rozpięciem na dwa guziki i kołnierzykiem. Dzisiejsze seriale nie kształtują już mody w tak dużym stopniu, jak kiedyś.